Jalen Rose

Jalen Rose

Fun Fact:  Denver Nuggets wystąpią w jednym z marcowych meczów sezonu zasadniczego w takich samych strojach, w jakich grali na co dzień w latach 1993-2003, czyli tych, które ma na sobie Jalen Rose na powyższej karcie. To mnie skłoniło do refleksji nad All-Nuggets Team 93-03 i na szybko nie potrafiłem się zdecydować nad obsadą paru pozycji. Oczywiście środek, wiadomo, zaklepany jest dla Dikembe Mutombo. Shooting guardem takiej drużyny powinien być Bryant Stith, bo przez te 10 lat najdłużej utrzymał się w składzie Nuggets (siedem sezonów) i konkurencja nigdy nie była jakaś wielka (w takim np. 1994 roku jego zmiennikami byli Eldridge Recasner i Darnell Mee). Ale nie wiem już czy Mahmoud Abdul-Rauf ma dużą przewagę nad Nickiem Van Exelem w wyścigu po pozycję rozgrywającego. Albo czy na bycie small forwardem takiej pierwszej piątki bardziej zasługuje Reggie Williams czy Dale Ellis (i co z Rodneyem Rogersem?). No i w końcu: LaPhonso Ellis czy Antonio McDyess?

Jedno jest pewne – Jalen Rose zagrał w Denver tylko dwa pierwsze sezony swojej kariery i mógłby co najwyżej dostać miejsce w składzie graczy Denver z lat 93-03, którzy byli lepsi po odejściu z Nuggets (na centrze znów Mutombo, chociażby z czasów Hawks, Jalen Rose na SF, Bobby Jackson na PG, Chauncey Billups na SG… nie mam kandydata na PF, więc powiedzmy, że Danny Fortson).

Reklamy
Otagowane

2 thoughts on “Jalen Rose

  1. Juggernaut pisze:

    Sporo grajków się przewinęło w Nuggets, a mi przypomniał się jeszcze Brian Williams a.k.a. Bison Dele. Oczywiście w takim zestawieniu to „żadna konkurencja dla pana, szefie”, względem Mutombo.

    BTW, wpis o dawnych Nuggets i ani słowa o playoffs ’94? Myślałem, że to niemożliwe. 😉

    • kostrzu pisze:

      Wiesz, pisanie o PO’94 w kontekście Nuggets, to trochę jak wspominanie o Jamesie Naismicie w każdym tekście o koszykówce. Oczywistość, której nie wypada nadużywać;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: